SLOVESNOST V DRAŽGOŠAH 2020

V nedeljo, 12. januarja 2020, je pri spomeniku v Dražgošah potekala tradicionalna spominska slovesnost, ki spominja na bitko, ki je potekala med drugo svetovno vojno v času med 9. in 11. januarjem 1942 leta v vasi Dražgoše. V bitki je padlo 9 partizanov. Nemci pa so iz maščevanja pobili 41 domačinov in požgali vas Dražgoše. Predstavlja eno večjih bitk med drugo svetovno vojno na območju Slovenije, ki je omajala mit o nepremagljivosti nemške vojske.

PO POTEH CANKARJEVEGA BATALJONA

V nedeljo, 12. januarja 2020, je v Dragošah potekala spominska slovesnost ob 78. obletnici dražgoške bitke in zaključek prireditev pod naslovom Po stezah partizanske Jelovice, ki  v spomin na znamenito bitko leta 1942,  padlim partizanom in  vaščanom Dragoš, tradicionalno potekajo že od leta 1957.

SREČANJE ČLANOV PODODBORA AJDOVŠČINA VIPAVA

V petek, 27. decembra 2019 je bilo na kmetiji Černigoj v Lokavcu srečanje članov Društva veteranov Sever Severne Primorske, pododbora Ajdovščine-Vipava.

DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI V AJDOVŠČINI

V četrtek, 26. decembra 2019 je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini pod pokroviteljstvom Občine Ajdovščina potekala svečana slovesnost v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti in 29. obletnice izvedbe referenduma, ki je utrl pot v samostojno Slovenijo.

DVIG ZASTAVE

Dne 24.12.2019 so člani  društva veteranov SEVER Severne Primorske , skupaj z Veterani vojne za Slovenijo Ajdovščina-Vipava   na drog ob spominskem obeležju na Hubeljskem mostu v Ajdovščini  dvignili zastavo.

7.POHOD KRTOVŠČE-GORENJA TREBUŠA

Društvo veteranov “SEVER“ severne primorske, pododbor Tolmin je v sodelovanju z Združenjem borcev za vrednote NOB Tolmin dne 21.12.2019 organiziral 7. pohod iz Krtovšč (gostišče Makuc) v Gorenjo Trebušo, ob prazniku samostojnosti in enotnosti in slovesnost ob obletnici ustanovitve IX. Korpusa NOVJ. Pohoda se je udeležilo, kljub mokremu vremenu, nekaj več kot 15 pohodnikov.