POHOD NA KRASU

Društvo veteranov Sever Severne Primorske, Pododbor Nova Gorica Šempeter, vabi člane na

POHOD DO OBELEŽIJ OSAMOSVOJITVENE VOJNE NA KRASU

SPOMINSKA SLOVESNOST

Zveza združenje borcev za vrednote NOB  Bovec, Kobarid in Tolmin organiziral slovesnost v  spomin  žrtvam NOB na planini Poljanca nad Bovcem, kjer je 26.4. 1944 prenočevala   skupina partizanov, ki so jih presenetili nemški vojaki. V boju so padli trije partizani. Prireditev je potekala v lepem in toplem vremenu ter sproščenem vzdušju s kratkim kulturnim programom. Tako kot vsako leto, so se tudi letošnje prireditve udeležili člani našega društva iz Bovca.

Tekst in foto: A. Mohar

VZDRŽEVANJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA

Dne 10.05.2021, je bila pri spominskem obeležju v križišču cest Renče-Temnica odcep za Trstelj urejena okolica. Tako, da urejenost okolja ponovno krasi obeležje, ki spominja na čas osamosvajanja Slovenije leta 1991.

VZDRŽEVANJE SPOMINSKEGA OBELEŽJA V ROŽNI DOLINI

Dne 10.5.2021 sta veterana  našega društva opravila  vzdrževalna dela na spominskem obeležju v Rožni Dolini.

STRELSKO URJENJE NA LAJŠAH

V nedeljo, 09.05.2021, so člani OZSČ Idrija – Cerkno na strelišču v Lajšah nad Cerknim organizirali »Strelsko urjenje«.

SPOMIN NA PADLE RUSKE VOJAKE NA GORIŠKEM

Tako kot že vrsto let je bilo tudi letos naše združenje SEVER za severno Primorsko zelo aktivno pri organizaciji polaganja vencev na grobove padlih slovenskih in sovjetskih partizanov. Zaradi znanih epidemioloških razmer je bilo polaganje v nekoliko okrnjeni izvedbi, saj pri tem niso mogli sodelovati občani, otroci iz OŠ, pa tudi večje število praporščakov ne.