SPOMIN

Skupaj smo delali, preživljali  vesele in žalostne  trenutke, se veselili naših skupnih uspehov,  se borili za samostojno Slovenijo.

Za vsedno ste se poslovili, spomini pa bodo ostali......

JEVŠČEK PAVLO - SLOVO

V soboto, 24.10.2020 smo izvedeli, da je popoldan v 63 letu, je po daljši bolezni, umrl naš dolgoletni član, prijatelj in veteran Pavlo JEVŠČEK iz Volč. Pavlo je bil član društva od ustanovitve. Do lanskega leta je bil tudi aktiven, predvsem v pododboru Tolmin. Zaradi bolezni se je moral umakniti v okvir doma, kjer je tudi izgubil bitko z boleznijo.

V četrtek, 29.10.2020, smo ga pospremili k zadnjemu počitku na pokopališču v Volčah. Zaradi omejitev v zvezi zatiranja Covid 19, se je pogreba udeležil praporščak in dva člana društva.

Ženi Nadji in drugim žalujočim izrekamo iskreno sožalje.

DVIG ZASTAVE NA HUBELJSKEM MOSTU

V čast državnemu prazniku Dnevu suverenosti smo na predvečer  praznika, veterani vojne 1991 ob spominskem obeležju na Hubeljskem mostu v Ajdovščini na drog ob obeželju  razobesili državno zastavo.

DAN SUVERENOSTI

Letošnjega dneva suverenosti zaradi epidemije nismo uspeli obeležiti, tako kot smo načrtovali. Odločili smo se, da posnamemo kratek film in na ta način  obeležimo državni praznik.

VZDRŽEVANJE OBELEŽIJ

Obeležja društva morajo biti primerno vzdržavanja. tako je tudi z obeležjem na Colu nad Ajdovščino, ki je posvečeno spominu na  prijetje vojakov JA po eksploziji skladišča v Črnem Vrhu nad Idrijo.

30 LET MSNZ

Ob praznovanju 30 obletnice Manevrske strukkure narodne zaščite  je Društvo pred državnim praznikom Dnevom suverenosti  v avli Dvorane 1. slovenske vlade v Ajdovščini  postavilo razstavo, ki prikazuje  Vzpostavitev in delovanje Manavrske strukture narodne zaščite na območju Repulike Slovenije.