Slovesnost ob Dnevu državnosti v Tolminu

Letos smo slovesnost ob prazniku Dan državnosti v Tolminu organizirali 21. junija 2026 ob 20.00 uri v starem mestnem jedru – na Trgu 1. maja. Prireditev smo tokrat v sodelovanju s Komornim zborom Musica Viva organizirali Občina Tolmin, Občina Kobarid in Občina Bovec ter veteranske organizacije Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje, Društvo veteranov SEVER Severne Primorske in Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve Zgornje Posočje.

V uvodu je zbrane nagovoril župan občine gostiteljice Alen Červ, v imenu veteranov član OZVVS Gornje Posočje pa njihov član - učitelj zgodovine iz Bovca Vladimir Lipovec. Opisal je svoje spomine na dogodke med osamosvojitveno vojno. Kulturni program je tudi letos zaznamoval koncert Komornega zbora Musica Viva, pod vodstvom zborovodkinje Erike Bizjak, z naslovom Vse najboljše, Slovenija! Nastopili so še člani zasedbe Jazz Punt Big Band z umetniškim vodjo Matijo Mlakarjem in vokalistko in pevke Vokalne skupine Flance z umetniško vodjo Anjo Kavčič Drole. Program je bil preplet slovenskega ljudskega izročila in zabavne glasbe.

Tekst in fotografije KOMAR D. in PODGORNIK R..