Ajba - 4. strelska tekma ob Dnevu državnosti

V soboto, dne 20.06.2026, smo na strelišču LD Kanal v Ajbi izvedli 4. strelsko tekmo veteranov ob dnevu državnosti. Udeležba je bila dobra, tudi vreme je sodelovalo, morda sonce še malo preveč. Kot običajno se je tekmovalo z malokalibrsko puško in pištolo cal. 9 mm. V seštevku obeh disciplin je med veterani ponovno zmagal BRIC Aleksander iz SŠD Most s 148 krogi, drugi je bil GROSAR Aleksander iz DVSSP - Kobarid s 144 krogi, tretji pa VEZOVNIK Igor iz DVSSP - Tolmin. V kategoriji IZVEN – seštevek obeh disciplin (strelci, ki nimajo statusa veterana) je zmagal ČELIK Valentin iz SD Puntarji s 153 krogi, drugi je bil ŠPACAPAN Franko iz OZVVS Veteran Nova Gorica s 145 krogi in tretji BRIC Aleksander SŠD Most s 136 krogi. Ekipno je zmagala ekipa veteranov DVSSP – Kobarid (GROSAR, GROSAR, ZABREŠČAK) s 415 krogi, druga je bila ekipa OZVVS Veteran Nova Gorica (ŠPACAPAN, BAJT, ČUBEJ) z 411 krogi, tretja pa je ekipa OZVVS Gornje Posočje (ČOPI, ŽAGAR, KURINČIČ) z 368 krogi. Pri strelcih s puško (enotno vsi sodelujoči) je bil prvi ČUŠIN Matej iz DVSSP – Kobarid s 57 krogi, drugi ZLODEJ Marjan iz DVSSP – Kobarid z 56 krogi. Za tretje mesto so se z 55 krogi potegovali GROSAR Aleksander, BRIC Aleksander in ČELIK Valentin. Tretji je bil GROSAR Aleksander zaradi več zadetih 10-tic. Pri pištoli je bil prvi ČELIK Valentin iz SD Puntarji s 98 krogi, drugi ŠPACAPAN Franko iz OZVVS Veteran N. Gorica s 94 krogi in tretji BRIC Aleksander iz SŠD Most s 93 krogi.

Pri izvedbi tekme je bil soorganizator MNZ, Policijska uprava Nova Gorica, s sredstvi pa je pomagala tudi občina Tolmin.

Fotografije D. KOMAR