20 OBLETNICA MSNZ

Admin
V nedeljo 26.09.2010 je bila na Pogačarjevem trgu v Ljubljani osrednja proslava ob 20 obletnici Manevrske strukture narodne zaščite ( MSNZ). Slavnostni govornik Predsednik Republike Slovenije dr. Danilo Türk je poudaril: » Danes smo se zbrali z močno voljo zagotoviti, da se ohrani spoštljiv spomin na dvajseto obletnico ustanovitve in delovanja Manevrske strukture narodne zaščite, na dvajseto obletnico ustavnih amandmajev, ki so z ustavno močjo utemeljili samostojno slovensko oboroženo silo, in na dvajseto obletnico ustanovitve Republiškega štaba za Teritorialno obrambo, ki je slovenski ustavni ureditvi zagotovil operativno sposobnost vodenja in poveljevanja - naši lastni, slovenski oboroženi sili in s tem tudi uspešnost njenih vojaških akcij med osamosvojitveno vojno«. Na koncu svojega govora je predsednik poudaril še : "Delovanje vseh vas v veteranskih in domoljubnih organizacijah dokazuje, da lahko skupaj in enotni zmoremo veliko, tako, kot smo zmagali ob koncu osemdesetih in začetku devetdesetih. Pomembno je sodelovanje vseh veteranskih in domoljubnih organizacij. Naj se to sodelovanje še razvije in postane močno gibanje za spoštovanje in krepitev slovenske države. Naj bo naš zgodovinski spomin na obdobje osamosvajanja zrel, trezen in takšen, da bodo vanj vključeni vsi, ki so dali svoj prispevek. Tak spomin je pomembno poroštvo naše prihodnosti. Naj živi naša domovina, naša Slovenija! Naj živi naša skupna privrženost k naši domovini"! Slovesnosti so se udeležili tudi člani našega društva. Vid Šibelja pa je prispeval tudi fotografsko dokumentacijo, da je bilo temu res tako.