25 LET ZDRUŽENJA SEVER

V Ljubljani je bila 25.3.2019, na predvečer  25 obletnice ustanovitve Zveze policijskih veteranskih društev SEVER  svečana akademija. Slovesnosti so se udeležili predstavniki 12 članic Združenja in števuilni gostje. Navzoče je najprej nagovoril in pozdravil predsednik Združenja dr. Tomaž Čas. Slavnosna beseda je pripadla ministru za notranje zadeve g. Baštjanu Poklukarju. Prisotne je z izbranimi besedami nagovorila tudi  generalna direktorica policija mag.  Tatjana Bobnar.

 

Na slovesnosti so bili navzoči tudi  ustanovitelji Združenja, ki so pred 25 leti v Novem Mestu postavili temelje  naše veteranske organizacije. Ustanovnim članom se je Združenje zahvalilo s posebnimi prizanji. Spominsko plaketo pa so prejele domoljubne in veteranske organizacije, s katerimi naše Združenje sodeluje v Korodinaciji domoljubnih in veteranskih organizacij Slovenije.Spomoibnsko plaketo so prejeli tudi : Ministrstvo za Notranje zadeve, Policija, Ministrstvo za obrambo in  Slovenska vojska, ki naši organizaciji tudi nudijo vsestransko pomoč.

Posebno priznanje, kot ustanovni član je prejel tudi član našega društva Zvonimir Kelher.

Slovesnost so z glasbo popestrili člani seksteta policijskega orkestra in solist Matjaž Mrak.

Foto: Vid Šibelja