25 OBLETNICA MSNZ

V Ljubljani smo 4. oktobra 2015 slovesno obeležili 25. obletnico Manevrske strukture narodne zaščite in prvega Republiškega štaba Teritorialne obrambe pod poveljstvom Predsedstva Republike Slovenije. Dogajanje je potekalo cel dan. Na Novem trgu v Ljubljani sta svojo opremo na ogled postavila slovenska policija in slovenska vojska. Popoldan je bila tudi koncert orkestra Slovenska policije in Slovenske vojske, ter nastop Gardne enote Slovenske vojske.V mestni hiši v Ljubljani je bila otovoritev razstave, kjer sta navzoče nagovorili ministrica za notranje zadeve mag. Vesna Györkös Žnidar in ministrica za obrambo Andreja Katič, ter župan Mestne občine Ljubljana Zoran Jankoviæ, ki je prevzel častno pokroviteljstvo dogodkov za obeleževanje te obletnice. V Križankah je bila osrednja prireditev z naslovom »25 let združeni v obrambi suverenosti Republike Slovenije«. Slavnostni govornik na slovesnosti je bil predsednik Vlade Republike Slovenije dr. Miro Cerar. Tekst: A. Vidmar Foto: N. Vidmar