25. POHOD NA TRIGLAV

Admin
Tudi letos smo se člani Društva veteranov SEVER Severne Primorske udeležili tradicionalnega spominskega pohoda na Triglav, ki ga organizirajo ZVVS, Združenje SEVER, ZZB NOB in ZSč v spomin na patruljo Gradnikove brigade, ki se je 3.5.1944 povzpela na vrh Triglava in tam razvila Slovensko zastavo. Pohod je bil med 8, in 10. julijem. Letošnjega pohoda se je udeležilo 15. naših članov. Pot nas je prvi dan vodila iz Rudnega polja preko planine Konjšica, do Vodnikovega doma, kjer smo prenočili. Drugi dan je sledil vzpon na sam vrh Triglava in nato spust na Kredarico, kjer smo se udeležili proslave v spomin na prvo razvitje Slovenske zastave na vrhu Triglava in prenočili. V soboto je sledil povratek na Rudno polje na Pokljuki, kjer smo se udeležili osrednje slovesnosti ob 25, jubilejnem spominskem pohodu na Triglav. Po slovesnosti smo se srečali z našimi člani, ki so nas prišli pozdravit na Pokljuko. Po družabnem srečanju smo se vsi skupaj vrnili do Nove Gorice. Tekst : Ivan Ambrožič Foto : Stjepan Domjan in Jakob Sedej Dodatne fotografije še pričakujemo