26 SPOMINSKI POHOD NA TRIGLAV

Admin
Letošnji 26. spominski pohod na Triglav se je za 17 udeležencev, ki so se pohoda udeležili v okviru našega društva začelv četrtek 7. julija ob 11. uri ko so se pohodniki zbrali na PU Nova Gorica. Pot proti Triglavu so pohodniki začeli v Zadnjici, kjer so se napotili najprej proti Doliču, kjer so prenočili. Osmega julija so pot nadaljevali čez Kredarico do Triglava. Na Kredarici se je pohodnikom pridružil tudi predsednik društva, ki jih je oskrbel tudi s prepotrebno tekočino. Po vsakoletni slovesnosti na Kredarici so se pohodniki vrnili do koče na Planiki, kjer so prenočili in se v soboto 9 julija podali še na zadnjo etapo pohoda proti Poljuki, kjer je bila osrednja slovesnost ob zaključku pohoda. O slovesnosti na Pokljuki in poti domov vas bomo seznanili v posebnem prispevku. Priložene fotografije so prispevali: Stjepan Domjan, Jakob Sedej in Nevenka Vidmar.