5 TEKMA V PRAKTIčNEM STRELJANJU

Admin
Na strelišču črnotiče pri črnem Kalu je v soboto 17. septembra 2011 potekalo peto tekmovanje v policijskem situacijsko-taktičnem streljanju. Udeležba na tekmovanju je bila tudi tokrat visoka. čeprav je tekmovanje prirejeno predvsem za policiste, se ga je poleg tujih policistk in policistov ter članov Združenja Sever udeležilo kar nekaj "zunanjih" ljubiteljev športnega streljanja. Tekmovalci so se pomerili v streljanju na šestih progah. Kot je že v navadi je bila ena proga namenjena natančnemu streljanju. Tu so se pomerili v streljanju na tarčo s silhueto z avtomatsko puško Heckler & Koch in s pištolo v osebni zadolžitvi. Ostale proge so predstavljale situacije v katerih se lahko srečajo policisti pri svojem delu. Na eni progi ni bil dovoljen predhodni ogled, da bi videli kje so tarče postavljene. Ta je bila še posebej zanimiva. Na znak sodnikove štoparice so tekmovalci stekli v hodnik in pregledovali prostore enega za drugim. V nekaterih prostorih so bili "prijatelji", v nekaterih pa "sovražniki", ki jih je bilo potrebno nevtralizirati. Pri tem so morali biti ves čas v kritju. Da bi bilo vse še težje, so sodniki vsakemu tekmovalcu premetali tarče tako, da je vsaki imel drugačno situacijo. Tekmovanja sva se udeležila tudi člana našega društva Roman Gobec in Miran Marega. Iz policijske uprave Nova Gorica se je tekmovanja udeležil še Rok Cuder. Roman Gobec je zasedel 15. mesto, Rok Cuder 21. mesto, Miran Marega pa je tekmovanje zaključil na 3. mestu. Besedilo in slike : Miran Marega