6. DRŽAVNO PRVENSTVO V KEGLJANJU

V soboto 21. aprila 2018 je na kegljišču KK Gorica potekalo 6. državno prvenstvo ZPVD Sever v kegljanju.

Tekmovanje je odprl mag. Darko Repenšek, predsednik komisije za šport pri ZPVD Sever, udeležence pa sta nagovorila še Angel Vidmar, predsednik DV Sever S. Primorska in glavni sodnik tekmovanja. Program je povezoval Anton Pozvek, generalni sekretar ZPVD Sever.

Tekmovalci so metali 120 lučajev mešano. Doseženi so bili naslednji rezultati:

Ekipna uvrstitev:

PVD Sever Zasavje, 2171 kegljev

PVD Sever Ljubljana, 2084 kegljev

DV Sever Severna Primorska, 1946 kegljev

Posamična uvrstitev:           

Vojko Šeško, PVD Sever Zasavje, 572 kegljev

Dušan Mal, PVD Sever Zasavje, 568 kegljev

Anton Herbst, PVD Sever Ljubljana, 549 kegljev

Najboljše ekipe so prejele pokale in medalje, ekipa PVD Sever Zasavje pa tudi prehodni pokal. Najboljši posamezniki so prejeli kolajne. Pokale in medalje sta podelila mag. Darko Repenšek in Anton Pozvek.

Organizator DV Sever S. Primorske je za vse udeležence zagotovil priložnostna darila s spominki, Darko Repenšek pa je zaslužnim članom organizacijskega odbora in Kegljaškemu klubu podelil zahvale ZPVD Sever.

 

Tekst in foto: Anton Pozvek