CERJE -TRIGLAV 3,4 IN 5 DAN

 

V sredo 5. julija, smo se zjutraj poslovili od osebja planinske koče na planini Razor in se po programu povzpeli do sedla Globoko ter nadaljevali pot do Komne. V planinskem domu na Komni smo se srečali s pohodniki Nanos – Triglav in Radovljica – Triglav, nato pa mimo koče pod Bogatinom, nadaljevali pot do koče pri Triglavskih jezerih, kjer smo prenočili. Naslednje jutro, v četrtek 6. julija, smo nadaljevali pot po dolini Triglavskih jezer in se preko Hribaric, kjer smo prvič prečili ostanke snežišč, spustili do Tržaške koče na Doliču, nato pa nadaljevali pot do planinskega doma Planika. Na Planiki smo se srečali s pohodniki našega društva, ki so tega dne krenili na pot iz doline Krme, v planinskem domu pa smo vsi skupaj prenočili.

 

 

V petek, 7. julija zjutraj, smo vsi pohodniki društva krenili od planinskega doma Planika, po snežišču proti Triglavski škrbini, čez katero smo po zelo zahtevni zavarovani poti pristopili na vrh Triglava (2864 m). Na vrhu je sledilo krajše druženje z ostalimi pohodniki, ker pa je bila z nami tudi pohodnica Divna Hlede, ki je na vrh Triglava pristopila prvič, jo je starosta pohoda Vinko Črnič, za prvi pristop tradicionalno planinsko krstil. Za tem smo vsi skupaj sestopili z vrha do Triglavskega doma na Kredarici in se udeležili spominske slovesnosti na kateri je vse prisotne, v imenu pohodnikov Cerje – Triglav, pozdravil Ivan Ambrožič. Po končani slovesnosti smo se v deževnem vremenu vrnili do planinskega doma Planika in prenočili.

 

Tekst: Marjna Sivka

Foto: Marjna Sivka , Domjan Stjepan