DAN DRŽAVNOSTI NA PREDMEJI

Občina Ajdovščina in Združenje borcev za vrednote NOB Ajdovščina - Vipava sta bila 25.junija organizatorja osrednje občinske proslave v počastitev dneva državnosti in spominske slovesnost ob grobnici in spomeniku padlih borcev v NOB na Predmeji. Spominska slovesnost pri grobnici je bila ob 16.00, kjer je spregovoril domačin polkovnik Emil Velikonja. Spominska slovesnost pri spomeniku ob hotelu je potekala samo ob krajšem kulturnem programu in ob polaganju vencev Osrednja proslava pa je bila ob 18 uri v Tihi dolini. Številne navzoče so pozdravili:Zvonka BLAŠKO - predstavnica KS Predmeja, Božo NOVAK predsednik ZB NOB Ajdovščina – Vipava, Marjan POLJŠAK - župan Občine Ajdovščina. Slavnostna govornica pa je bila dr. Maca Jogan - članica predsedstva ZZB NOB Slovenije. Kulturni program so oblikovali: orkester Slovenske vojske, mladinski PZ OŠ Šturje in MPZ Srečko Kosovel Nekaj utrinkov je zabeležila N. Vidmar.

Revija o konjih, september 2013

Revija o konjih, september 2013