DAN DRŽAVNOSTI NA PREDMEJI

V prireditvenem šotoru Občine Ajdovščina v Tihi dolini na Predmeji pa je bila osrednja slovesnost občine Ajdovščina ob dnevu državnosti.

Občane, člane domoljubnih in veteranskih organizacij, ki so bili soorganizatorji slovesnosti, goste in ostale udeležene so nagovorili; Darko Lozar, predsednik KO ZB NOB Predmeja, Angel Vidmar, predsednik Društva veteranov SEVER Severne Primorske in podpredsednik ZPVD SEVER in Tadej Beočanin, župan Občine Ajdovščina.

Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Tina Velikonja so oblikovali; Pihalni orkester glasbene šole Vinka  Vodopivec iz Ajdovščine z dirigentom prof. Andrejem Kobal, Aleks Pavlin iz Morskega pri Kanalu, Moški pevski zbor iz Vrtovina in Kulturno društvo Borjač iz Sežane.

 Slovesnosti poleg številnih praporščakov veteranskih in domoljubnih organizacij so se udeležili tudi naši člani veteranov Društva SEVER Severne Primorske s praporščakom in praporom.

 Tekst: Vid Šibelja

Foto: Vid Šibelja in Nevenka Vidmar