DAN DRŽAVNOSTI V BOVCU

V Bovcu se je na predvečer Dneva državnosti odvila vrhunsko pripravljena slovesnost, ki je združila veteranske organizacije Zgornjega Posočja na prijetnem praznovanju. S prihodom praporščakov na oder bovškega kulturnega doma v veliki dvorani Ite Rine in uvodno slovensko himno se je praznovanje Dneva državnosti v Zgornjem Posočju pričelo v najlepšem domovinskem slogu. Prireditev smo organizirali Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje, Društvo veteranov “Sever” Severne Primorske - pododbor Tolmin ter Občine Bovec, Kobarid in Tolmin. Celoto je v prijeten večer, prepojen s pozitivnim domoljubnim nabojem, stkal Robert Trampuž, kulturni del pa Mitja Cuder. S prefinjeno tankočutnostjo ga je povezovala Špela Mrak. Nekaj več kot 250 veterank in veteranov,vabljene goste in domačine je prvi pozdravil župan Občine Bovec Valter Mlekuž Slavnostni govornik, zgodovinar dr. Blaž Torkar se je nekoliko kritično dotaknil realnosti današnjega stanja duha v Sloveniji. V nadaljevanju večera smo se prepustili simpatičnemu kulturnemu programu, ki je izzval številne aplavze. Zanj so poskrbeli MPZ Golobar – pri izvajanju ene pesmi tudi s pomočjo pevke, člani Gledališke skupine Bovec, Peter Della Bianca in Rene Zorko in učenci osnovne šole in vrtca iz Bovca. Sledilo je prijetno druženje ob hrani in pijači. Tekst po prispevku ki ga je na spletni strani občine Bovec objavil naš član Milan Štulc zapisal: Drago Skrt Slike: Milan Štulc