DAN DRŽAVNOSTI V IDRIJI

V petek 23.6.2023 smo se veterano Sever in ZVVS zbarli v Spominskem parku osamosvojitve v Idriji. Poleg številnih učencev in učiteljev je bilo navzočih tudi veliko število občank in občanov. 

Ob  tem, ko je himno zapel otroški pevski zbor Osnovne šole Idrija  pod vodstvom Elizabete Lambe so veterani  Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Idrija Cerkno  in veterani SEVER ob častnem pozdravu poraporščakov na drog  razobesili slovensko zastavo. Program je  nadvse suvereno in prijazno povezovala učenka osnovne šole Vita Vidmar.

Navzoče je pozdravil župan občine Idrija Tomaž Vencelj. Kot slavnostni govornik je   slavnostni govor prispeval prvi predswednik veteranske organizacije v Idriji Zorko Velikanje. V nadaljevanju so kulturni program oblikovali učenci in učenke osnovne šole Idrija. 

Foto: Erika Gderbec