DAN DRŽAVNOSTI V OBčINI AJDOVŠčINA

V nedeljo 21. junija 2015 je bila na Predmeji osrednja slovesnost ob Dnevu državnosti. Slovesnost je organizirala Občina Ajdovščina v sodelovanju z ZZB za vrednote NOB Ajdovščina-Vipava, OZVVS Ajdovščina Vipava, Društvom veteranov SEVER Severne Primorske, Društvom TIGR Primorske, Društvom vojaških vojnih invalidov Severne Primorske, krajevno organizacijo ZB Predmeja in Krajevno skupnostjo Predmeja. Udeleženci slovesnosti so se najprej poklonili padlim partizanom v drugi svetovni vojni pri grobnici kjer je pokopanih 365 borcev. Navzoče je nagovoril predsednik Društva Združena SEVER za severno Primorsko Angel Vidmar. Kulturni program so oblikovali: Pevski zbor in recitacije OŠ Otlica,PZ Podeželskih žena Predmeja in Ženska vokalna skupina Vande Križaj. Program je povezovala; Izidora črnigoj. Slovesnost se je nadaljevala s polaganjem vencev in krajšim kulturnim programom pri spomeniku na Hotelu. Na obeh spominskih slovesnostih je sodelovala tudi častna straža garde Slovenske vojske. Osrednja slovesnost je bila v Tihi dolini. Na tej je navzoče pozdravila Neva Dostičič - predsednica KS Predmeja. Slavnostna govornika sta bila: Tadej Beočanin - župan Občine Ajdovščina in Ladislav Lipič - predsednik ZVVS. Program so oblikovali: Kvantet trobil Orkestra Slovenske vojske, Moški PZ Srečko Kosovel in Klapa Planta, Urška Vidic, recitacije in Kulturno zgodovinsko društvo Triglav - Kamnik. Program sta povezovala: Manuela Polanc in Nejc Furlan. Tekst in foto: Vid Šibelja