DAN DRŽAVNOSTI V TOLMINU

Društvo veteranov Sever Severne Primorske pododbor Tolmin, Kobarid in Bovec, območno združenje veteranov vojne za Slovenijo Gornje Posočje in Občine Tolmin, Kobarid in Bovec, smo v počastitev dneva državnosti dne 24. 06. 2016 ob 19.00 pripravili praznovanje v obnovljeni kinodvorani v Tolminu. Po pozdravu v imenu treh občin letošnjega gostitelja župana občine Tolmin in v imenu obeh veteranskih organizacij Predsednika ZVVS Gornje Posočje je zbrane nagovoril slavnostni govornik predsednik zveze veteranov vojne za Slovenijo Generalmajor Ladislav Lipič. Po podelitvi priznanj in kulturnem programu, ki je obsegal tudi filmski prispevek s katerim pa veterani Sever nikakor nismo bili zadovoljni, saj je v bistvu prikazal samo prispevek enot TO in prispevka takratne milice skoraj ni omenil. To so kritično ovrednotili tudi naši kolegi veterani in predstavniki občin. Najbrž nenamerno napako ustvarjalcev bo treba v bodoče popraviti in bo predmet kritične ocene ki jo izvedemo po vsaki taki skupni prireditvi. Po proslavi je sledilo družabno srečanje ob obroku pasulja in kozarčku v čast praznika. Tekst in foto: Drago Skrt