DAN DRŽAVNOSTI V TOLMINU

Zaradi vsem znanih okoliščin je slovesnost, ob prazniku Dnevu državnosti, na območju treh občin odpadla, ker ni bilo dovolj časa za organizacijo. V pododboru Tolmin smo sklenili, da se moramo vseeno spomniti praznika, ki ima velik pomen v novejši zgodovini naše prve samostojne države. Zato smo na isti datum, kot bi bila slovesnost v Kobaridu, v petek dne 19. junija 2020 ob 18.00 uri, organizirali slovesnost na dvorišču Policijske postaje Tolmin.

Na žalost nas je spremljalo slabo vreme – dež, zato smo dogodek priredili pred in v garaži Policije. Prireditev se je pričela s postrojem in pozdravom zastavi. Poleg članov društva in nekaj občanov, se je slovesnosti udeležil tudi predsednik ZB za vrednote NOB Rok URŠIČ, ki je prisotne pozdravil in zaželel enako dobro sodelovanje kot do sedaj. Nekaj misli o prazniku in aktualnih dogodkih, pa je povedal član društva Dušan KOMAR. Po uradnem delu smo se nekaj časa še družili in obujali spomine na dogodke pred 29. leti.

 tekst: D. Koma

Foto: E. GERBEC