DAN DRŽAVNOSTI V TOLMINU

V nedeljo, 18. junija 2023 ob 20.00 uri, je bila na Trgu 1. maja (starem mestnem placu) v Tolminu slovesnost ob dnevu državnosti z naslovom »Vse najboljše Slovenija«. Kot soorganizator je bilo tudi naše društvo.

Pred velikim številom občinstva in tudi veteranov je prisotne nagovoril župan občine Tolmin Alen ČERV. V nagovoru je poudaril potrebo po iskanju stičnih točk med ljudmi ob upoštevanju različnosti. V imenu veteranov je prisotne nagovoril predsednik našega društva Angel VIDMAR. V nagovoru je poudaril pomen spoštovanja domovine in zgodovine. V nadaljevanju so prisotne z izvajanjem starih popevk (Privška, Robežnika, ….) prikovali na stole pevci Komornega zbora musica viva, solistka Beti STRGAR in glasbeniki Boštjan GRABNAR na klaviaturah, Miha MEDVEŠEK na kitari, Anže LANGUS PETROVIĆ na bas kitari in Miha RECELJ na bobnih. Program je povezovala Špela MRAK.

 

Foto:  E. GERBEC