DAN MIRU NA CERJU

V soboto 23.9.2017 je bila ob pomniku braniteljem slovenske zemlje na Cerju vsakoletna osrednja slovesnost ob  svetovnem dneu miru, ki jo je pripravila Občina Miren-Kostanjevica  v sodelovanju z domoljubnimi in veteranskimi organizacijami združenimi v KoDVOS Koordinacijo domoljubnih in veteranskih organizacij Slovenije.

Navzočim je zaželel dobrodošlico Župan občine Miren- Kostanjevica Mauricij Humar. V imenu KoDVOS-a je  prisotne nagovoril Janez Podržaj predsednik  Zveze društev vojnih invalidov Slovenije in trenutni predsedujoči KoDVOS-u. Slavnostna govornica je bila  ministrica za obrambo Andreja Katič. V kulturnem programu so sodelovali: Orkester Slovenske vojske, oktet Rožmarin, solist pevec Rudi Bučar in dijaki dramsko gledališke gimnazije Nova Gorica. V okviru prireditve je bila v pomniku odprta tudi razstava Združenja SEVER; ORGANI ZA NOTRANJE ZADEVE V OSAMOSVOJITVENI VOJNI. 

Režiser prireditve je bil Rok Andres, povezovala pa jo je Manuela Polanc.

 Foto: Vid Šibelja