DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI,SLOVESNOST V AJDOVŠČINI

V ponedeljek, 26. decembra 2022 je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini v organizaciji Društva veteranov SEVER Severne Primorske in sodelovanju Občine Ajdovščina potekala slovesnost v počastitev Dneva samostojnosti in enotnosti in 32. obletnice izvedbe plebiscita, ki je utrl pot v samostojno Slovenijo.

Ob polni dvorani zbranih veteranov osamosvojitvene vojne, njihovih družinskih članov, domačinov in povabljenih gostov je prisotne s  slavnostnim govorom, nagovoril Angel VIDMAR, podpredsednik Združenja SEVER in predsednik Društva veteranov Sever Severne Primorske, ki je orisal zgodovinski potek takratnih dogodkov in današnje razmere v družbi. Dogodek slovesnosti je z različnimi skladbami pospremil Pihalni orkester Burja iz Ajdovščine pod vodstvom dirigenta Andreja Kobala s solisti Pevski trio Romantico acustico, Gregor Kodrmac - tobenta, ki so bili na koncu nagrajeni z bučnim aplavzom.

Po odlično izpeljani prireditvi je sledilo prijetno družabno srečanje.

Povezava na videoposnetek:

https://youtu.be/Kw0mjo7jTts

Povezava na objavo občine Ajdovščina:

https://www.ajdovscina.si/arhiv_vseh_objav/2022122709045605/

 

Tekst, foto in video: Vid Šibelja

KONCERT ob Dnevu samostojnosti in enotnosti - Ajdovščina, 26.12.2022