DAN SAMOSTOJNOSTI IN ENOTNOSTI V AJDOVŠČINI

V četrtek, 26. decembra 2019 je v Dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini pod pokroviteljstvom Občine Ajdovščina potekala svečana slovesnost v počastitev dneva samostojnosti in enotnosti in 29. obletnice izvedbe referenduma, ki je utrl pot v samostojno Slovenijo.

Ob polni dvorani zbranih veteranov osamosvojitvene vojne, njihovih družinskih članov, domačinov in povabljenih gostov je prisotne s pozdravom in slavnostnim govorom, nagovoril Angel VIDMAR, podpredsednik Združenja Sever in predsednik Društva veteranov Sever Severne Primorske, ki je orisal zgodovinski potek takratnih dogodkov in današnje razmere v družbi.

Dogodek slovesnosti je z različnimi skladbami pospremil Pihalni orkester Burja iz Ajdovščine pod vodstvom dirigenta Andreja Kobala in gosta Sebastjana Fabčič – vokal ter Manuela Šavron – diatonična harmonika, ki so na kraju bili nagrajeni z bučnim aplavzom.

Po odlično izpeljani prireditvi je sledilo prijetno družabno srečanje.

Tekst: Vid Šibelja

Foto: Vid Šibelja in Ivan Skvarča