DAN SUVERENOSTI-AJDOVŠČINA

V petek, dne 20. oktobra 2017 je v Ajdovščini v dvorani Prve Slovenske vlade potekala tradicionalna spominska slovesnost ob dnevu suverenosti in odhodu zadnjega vojaka JA s severne Primorske.

Pred proslavo je bil pred dvorano na trgu Prve Slovenske vlade tehnični zbor oborožitve in opreme  SV.  Navzoče so na svečani slovesnosti nagovorili; Ivan MARC – predsednik OZVVS Ajdovščina – Vipava, Tadej BEOČANIN – župan Občine Ajdovščina in Danijel BOŽIČ – podpredsednik ZVVS. Slavnostni govornik pa je bil mag. Miloš BIZJAK – državni sekretar ministrstva za obrambo RS, ki je orisal takratne dogodke. Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Aleksandra HAIN so povezovali Oktet „CASTRUM“ iz Ajdovščine in recitatorji srednje šole Veno Pilon iz Ajdovščine. Poleg uglednih gostov so se slovesnosti udeležili številni veterani osamosvojitvene vojne OZVVS, Društva veteranov SEVER in praporščaki domoljubnih in veteranskih organizacij s prapori.

Tekst : Vid Šibelja

Foto: N. Vidmar in V. Šibelja