DAN SUVERENOSTI GORNJA RADGONA

Člani društva smo se 26.10.2022 udeležili osrednje proslave ob državnem prazniku dnevu suverenosti, ki je potekala pod sloganom Veterani smo za suverenost in proti kršenju suverenosti drugih, v dvorani Pomurskega sejma d.o.o. v Gornji Radgoni.

Navzoče je pozdravil župan Gornje Radgone Stanislav Rojko. Slavnostni govornik je bil minister za obrambo Marjan Šarec.Slovesnost sta organizirala Zveza veteranov vojne za Slovenijo in Zveza policijskih veteranskih društev Sever. Slovesnosti so se med drugim udeležili tudi predsednik republike Borut Pahor, nekdanji predsednik republike Milan Kučan, ministrica za notranje zadeve Tatjana Bobnar, v. d. generalnega direktorja policije mag. Boštjan Lindav, namestnik načelnika generalštaba Slovenske vojske, brigadir Franc Koračin.

V kulturnem programu so nastopili dijaki Gimnazije Frana Miklošiča Ljutomer in Policijski orkester pod taktirko Tomaža Kmetiča, prireditev pa je povezoval Stane Kocutar.

 Foto: N. Vidmar