DAN SUVERENOSTI - PIVKA

V sredo, dne 25. oktobra 2017 je v športni dvorani Skala v Pivki v sodelovanju z Zvezo veteranov vojne za Slovenijo, Občino Pivka in Zvezo policijskih veteranskih društev Sever potekala osrednja slovesnost od dnevu suverenosti in 26. obletnici odhoda zadnjega vojaka JLA iz Slovenije.

Z dnevom suverenosti se spominjamo dogodkov izpred 26 let, ko je v noči na 26. oktober 1991 ozemlje Slovenije zapustil še zadnji vojak JLA, s čimer se je končal proces slovenskega osamosvajanja. Navzoče je na svečani slovesnosti nagovoril Robert SMRDELJ – župan Občine Pivka. Slavnostni govornik pa je bil dr. Milan BRGLEZ – Predsednik Državnega zbora  Republike Slovenije, ki je orisal takratne dogodke povezane z razmerami osamosvajanja RS. Kulturni program so oblikovali; Policijski orkester, Častna straža Slovenske vojske, Mešani pevski zbor Pivka, Ženski pevski zbor Prem, solisti, pevci in igralci. Poleg številnih uglednih gostov države Republike Slovenije, so se slovesnosti množično udeležili veterani osamosvojitvene vojne ZVVS in Društev SEVER ter številni praporščaki domoljubnih in veteranskih organizacij s prapori. Po slovesnosti je sledilo prijetno druženje.

Tekst: Vido Šibelja

Foto: Nevenka Vidmar, Vido Šibelja