EKSKURZIJA OSNOVNE ŠOLE OTLICA

V četrtek 17.10.2019 je naše društvo organiziralo ekskurzijo za učence osnovne šole Otlica k pomniku braniteljev slovenske zemlje na Cerje. Učenci so na prišli iz Renč peš, tako da so si lahko med potjo ogledali tudi posledice uničujočega požara, ki je divjal v poletnih mesecih prav v okolici pomnika.

Na Cerju jih je pričakal predsednik društva Angel Vidmar, ki je učencem predstavil pomnik Braniteljem slovenske zemlje in njegovo nastajanje. Poleg razstav, tako o prvi svetovni vojni, kakor tudi o TIGRU je Vidmar učencem predstavil tudi osamosvojitveno vojno, tako širše v Sloveniji s posebnim poudarkom na dogajanje na Severnem primorskem v času osamosvajanja Slovenije vse od leta 1988 do konca leta 1991. Učenci so za zanimanjem prisluhnili obrazložitvi zgodovinskih mejnikov o tem kako smo si Slovenci izborili samostojno Slovenijo.