IZLET V AVIANO

 V četrtek 18.6.2017 se je nekaj članov našega društva priključilo članom Območnega združenja slovenskih častnikov Ajdovščina -Vipava na izletu.

 

 

Ogledali smo si vojaško bazo Aviano, spominskega parka v Sredipolju- Redipuglia posvečenemu padlim italijanskim vojakom v I. svetovni vojni, kjer je vodenje prevzel Mitja Močnik, poznavalec dogodkov na tem območju v 1. svetovni vojni. Venec smo položili tudi na spominsko obeležje v Doberdobu, postavljeno v spomin na padle slovenske vojake v I. svetovni vojni na tem območju. Zanimiv izlet je v svojo objektiv ujel Jožko Člekovič. Udeležba tudi naših članov na tem izletu še še en pokazatelj prijateljstva in sodelovanja med domoljubnimi in veteranskimi organizacijami. Naj tako ostane tudi v prihodnje.

 

Tekst: Angel Vidmar, foto Jožko Člekovič