KOMEMORACIJA V CERKNEM

Dne 1.11.2013 so se člani Pododbora Idrija udeležili komemoracije ob grobnici padlih v Cerknem. V zelo čustvenem nagovoru vodje Cerkljanskega muzeja ga. Milojke Magajne, ki je obudila spomin na 17 letnega partizanskega kurirja, ki je umrl med operacijo v PBF Franja, je bilo solzno marsikatero oko. Njegovo truplo so po naključju odkrili šele pred dvemi leti . Pokopan je bil v dolini Pasice, poleg njegovega trupla pa je bila najdena steklenica z njegovimi podatki. Njegovi posmrtni ostanki so bili prenešeni v skupno grobnico ob pokopališču v Cerknem. To je bila prva komemoracija v Cerknem, na kateri govornik niti z besedo ni omenil trenutnih političnih razmer v Sloveniji. Po kulturnem programu, v katerem so sodelovali naši prijatelji iz OŠ Cerkno, ki so sodelovali tudi na otvoriti spominske plošče na hiši ga. Aldele Pagon, ter Pihalni orkester ETA Cerkno, smo skupaj z ostalimi delegacijami, ob grobnico položili cvetje. Tekst in foto: B. Ferčak