KOMEMORACIJA V DOLENJI TREBUŠI

Dne 11.06.2020 je bila na pokopališču v Dolenji Trebuši slovesnost – komemoracija ob spomeniku padlih domačinov in padlega neznanega ruskega vojaka med 2. svetovno vojno. Slovesnost je organizirala ZB za vrednota NOB Tolmin.

Prisotne je nagovoril organizator Igor VEZOVNIK, nato je župan občine Tolmin Uroš BREŽAN v krajšem govoru poudaril pomen spomina na pokojne, ki so umrli med vojno in negovanja dobrih odnosov z prijateljsko državo Rusko federacijo. Prisotne je nagovoril tudi Polkovnik Aleksander MALYSHEV - vojaški, letalski in mornariški ataše pri Veleposlaništvu Rusije v Sloveniji. Izrazil je zahvalo za izpeljan dogodek in pomen ohranjanja spomina na dogodke iz zgodovine. Za kulturni del dogodka so poskrbeli z deklamacijo in pesmijo učenci OŠ Dolenja Trebuša. Ataše MALYSHEV in župan BREŽAN sta položila k spomeniku venec, predstavnik našega društva pa je prižgal svečo. Manjšo pogostitev pa je pripravila domačinka.

Tekst: D. Komar 

Fotografije Igor VEZOVNIK.