KOMEMORACIJE NA KOBARIŠKEM

Dne 11.06.2020 smo se udeležili komemoracije ob polaganju vencev na grobovih padlih ruskih partizanov na Kobariškem v organizaciji našega člana Draga Kosmača.

 

Zbrali smo se na pokopališču v Breginju. Slovesnosti so se udeležili tudi Župan Občine Kobarid Marko Matajurc, vojaški ataše Ruske Federacije Aleksander Malyshev in predsednik KO ZZB za vrednote NOB Kobarid in praporščak ZVVS Zgornje Posočje s praporjem. Pozdravni nagovor je imel župan Občine Kobarid Marko Matajurc, vojaški ataše pa se je zahvalil, ker ohranjamo tradicijo in skrbimo za grobove njihovih padlih. Po končani slovesnosti smo se ustavili še v Kobaridu "pri Napoleonovem mostu" in nato še ob grobnici padlih partizanov, kjer so tudi pokopani ruski partizani. Ob vseh spominskih obeležjih je predsednik KO ZZB Kobarid Vojko Hobič imel lateralni nastop. Ob slovesu smo se dogovorili, da se naslednje leto spet dobimo.