KOPER -CERJE -TRIGLAV

V soboto 4.7.2020 je skupina pohodnikov Policijskega veteranskega društva Sever za Primorsko in Notranjsko, ter  dva člana Društva veteranov Sever Severne Primorske odšla na pot  in Luke Koper  na Triglav.

Pohod  je tradicionalen  in je posvečen Triglavu - simbolu slovenstva, partizanskim patruljam, ki so se v boju za svobodo povzpele na vrh Triglava leta 1944, razvitju slovenske zastave na vrhu domovine leta 1991. Pohodniki Društva veteranov SEVER Severne Primorske, in Policijskega veteranskega društva za Primorsko in Notranjsko bodo s pohodom počastili tudi spomin 30. obletnico plebiscita o o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije in ustanovitve Manevrske strukture Narodne zaščite.

V ponedeljek 6.7.2020 so se veteranom, ki so  na pohod odšli iz Kopra na Cerju pridružili še  pohodniki, ki bodo pohod na Triglav opravili in Cerja.

 Foto: Vlado Andrejašič in Vid Šibelja

Video: Vid Šibelja

Povezava na videoposnetek https://youtu.be/eLqDBnJxgIE

Pohod na Triglav - Cerje, 06.07.2020