KOVAčIč PLANINA 2015

V nedeljo, 21. Junija 2015 smo se na Kovačič planini veterani Društva veteranov Sever Severne Primorske, pododbor Tolmin in Kobarid udeležili tradicionalnega srečanja krajanov KS Volče, občanov Tolminske, Benečanov, planincev, borcev NOB in veteranov vojne za Slovenijo. Letos že 35 srečanje je namenjeno praznovanju dneva državnosti, 70. obletnici osvoboditve, spominu na pohod Gregorčičeve brigade v Benečijo leta 1943 in druženju občanov z obeh strani meje. Slavnostni govornik je bil Beneški Slovenec Giorgio Banchig, borec za pravice zamejskih Slovencev, pisec knjige o zgodovini Benečije in dobitnik Gujonovega priznanja. Program so popestrili učenci osnovne šole Volče, moški pevski zbor in harmonikarja iz Dolenje Trebuše, Lovska družina pa je za prijetnejše druženje pripravila lovski golaž. Tekst in foto: Drago Skrt