KRN - POHOD SPOMINA 1918-2023

Dne 11.11.2023 smo se nekateri člani VD SEVER Severna Primorska, udeležili Spominskega pohoda h Krnskemu jezeru v počastitev padlih in umrlih vojakov  na soški fronti ter konca I. svetovne vojne. Letos je potekal že 22. leto, in sicer prav na datum končanja morije v I. svetovni vojni. Osrednji pohod je potekal  iz Lepene do Krnskega jezera, kjer se je ob 12.00 uri odvijajala osrednja slovesnost, nato pa še krajša slovesnost pri Madžarskem križu s polaganjem venca.

 Slavnostni govornik na slovesnosti je bil brigadir SV Peter Zakrajšek, pozdravna govora pa Marko Matajurc, župan Kobarida in Danijel Krivec, poslanec in podpredsednik DZ RS. Kulturni program z glasbenimi nastopi so pripravili del Orkestra SV ter MPZ Triglav Trenta in recitator Miloš Domevšček. 

Pohod in slovesnost sta potekala v zimskih, vendar prijetnih in sončnih pogojih.

 

Tekst in foto; Zupan, Domjan