MEDNARODNI DAN MIRU-SLOVESNOST NA CERJU

Dne 23. 9. 2023, ob 11.00 uri je bila pri Pomniku  braniteljev slovenske zemlje na  Cerju  tradicionalna prireditev " Vseslovensko zborovanje za mir ".  Prireditve so se udeležili številni vabljeni gostje, veterani, občani in člani  našega društva. 

Prireditev se je pričela s prihodom praporščakov Združenja veteranskih organizacij KoDVOS na prireditveni prostor in z uvodnimi pozdravnimi besedami župana občine Miren-Kostanjevica Mauricija Humar. Slavnostni govornik je bila predsednica državnega zbora mag. Urška Klakočar Zupančič .V kulturnem delu programa so nastopili Rudi Bučar, Moški pevski zbor Anton Klančič Miren, dijakinje in dijaki  Gimnazije  Nova Gorica , Kvintet orkestra slovenske policije.

V okviru prireditve je bil organiziran tudi tradicionalni pohod iz Nove vasi na Cerje, ki so se ga udeležili številni pohodniki našega društva.

 Bruno Ipavec