OBELEŽITEV DNEVA DRŽAVNOSTI NA COLU

V torek, 23. junija 2020, je na Colu nad Ajdovščino potekal slovesen dvig slovenske zastave ob Dnevu državnosti, pri spominskem obeležju, ki spominja na dogodke osamosvojitvene vojne leta 91 in »Na hribu pri zastavi« na letos na novo postavljen drog nad vasjo Col nad Ajdovščino.

 Na osrednjem dogodku je  v kulturnem programu sodeloval  pevski zbor Razpotje iz Cola. Navzoče je pozdravila predsednica sveta Krajevne skupnosti Col  Maja Mikuž. Slavnostni govornik je bil  mag. Bojan Pograjc. Dogodka smo se poleg ostalih veteranov in domačinov udeležili tudi veterani Društva Sever Severne Primorske s praporom in praporščakom Izidorjem KRAPEŽ.

 Povezava na videoposnetek

https://youtu.be/-1_O-8cWK8o

 Tekst , foto in video: Vid Šibelja

Dvig slovesnke zastave ob Dnevu državnosti - Col, 23.06.2020