OBISK IN NASTOP GARDISTOV

V petek 26.7.2013 je bila na celodnevnem obisku na Goriškem Gardna enota Ruske federacije in Gardna enota Slovenske vojske. Da je do obiska obeh enot sploh prišlo ima zasluge naš član Drago Kosmač, ki je uredil tudi časovnico samega obiska in nastopa. Pri ogranizaciji obiska so sodelovali še: Mestna občina Nova Gorica, Občina Miren-Kostanjevica, Območno združenje slovenskih častnikov Nova Gorica in Območno združenje borcev za vrednote NOB Nova Gorica. Demonstracijski nastop gardistov je bil na Bevkovem trgu v Novi Gorici. Ruski gardisti so položili tudi venca na spomenik padlim pripadnikom Ruskega bataljona na Trnovem, si ogledali Trg Evrope v Novi Gorici in svoj obisk zaključili z ogledom spomenika braniteljem slovenske zemlje na Cerju. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo Mestni Občini Nova Gorica in Občini Miren Kostanjevica za prisrčen sprejem in vsestransko pomoč. Gardne enote sta spremljala Ruski vojaški ataše v Sloveniji in poveljnik Gardne enota SV. Besedilo in foto: Angel Vidmar