OBISK IZ LAŠKEGA

admin
Dne 18.06.16 so nas – pododbor Tolmin - obiskali naši prijatelji , veterani iz Laškega. Ob 08.30 uri smo jih sprejeli v planinski koči na Petrovem brdu. Po malici, je naš član Andrej LAMPRET, predstavil zgodovino »Rapalske meje« in ogledali smo si bunker iz tistih časov. Po ogledu smo se odpeljali v Podbrdo, kjer je na avtobus prišel vodič Cveto ZGAGA , ki je predstavil zgodovino Baške grape. Ustavili smo se pri »Vetrovalni« - še edini obstoječi prezračevalni napravi v Evropi – ki je skrbela za zračenje tunela Bukovo. Na Grahovem ob Bači smo si ogledali oz. poslušali zgodovino nastanka in snemanja filma »Na svoji zemlji«. V kampu Šorli na Koritnici smo se nekoliko okrepčali in izmenjali darila. Na poti v kamp Siber pri Tolminu, smo se ustavili še pri našem članu Branku ŽELETU in se poklonili ob spomeniku padlim borcem na Slatnah nad Knežo. Foto: Različni fotografi