OBISK PRIJATELJEV IZ LAŠKEGA

admin
Kot je bilo predvideno, so dne 06.10.2012 ob v Tolmin prispeli povabljeni člani društva za ohranitev spomina na pohod XIV. divizije Laško. člani tolminskega pododbora so jih v lokalu »pizzerija Na placu« v Tolminu. Najprej je sledil ogled muzeja v Tolminu, kjer je bil na programu voden ogled muzeja. Od tu smo se peš odpravili do »Nemške kostnice« nad reko Sočo. Naš član Lampret Andrej, ki je tudi vodič je predstavil zgodovinske okoliščine za postavitev kostnice. in tudi zgodovino avstrijskega pokopališča na Ločah. Po okrepčilu smo si ogledali še Tolminska korita in Hudičev most. Po povratku so prijateljem v trajno last izročil prehodni pokal na katerem so obeležene letnice srečanj. Po izmenjavi daril je sledilo družabno srečanje. Besedilo in foto: D. Komar in D. Skrt