OBISK V LAŠKEM

Admin
Dne 8.10.2011 smo člani Pododbora Tolmin, na povabilo, naših prijateljev iz Društva za ohranjanje spomina na pohod XIV. divizije obiskali Laško. Na pot se je podalo 16 članov. V Laško smo prispeli nekaj pred 09.00 uro, kjer so nas sprejeli predstavniki društva. Najprej je imel krajši nagovor g. KONRAD ZEMLJIč ob spomeniku »Rodoljubom Slovenije«, zatem pa smo se okrepčali v bližnjem lokalu Titanic. Gostitelji so nam pripravili krajši prijeten ogled starega mestnega jedra Laškega. Pot nas je nato vodila do pivovarne Laško. Tu smo imeli voden ogled pivovarne in zanimivo razlago postopkov varjenja piva. Na koncu seveda »degustacijo« in pogostitev. Od tu smo se odpeljali na ogled prenovljenega zdravilišča Rimske toplice, zatem smo si ogledali še zanimiv muzej ELES-A v prostorih stikališča elektrarne fala iz leta 1924. Gostitelji so nas peljali še na ogled tovarne FRAGMAT TIM d.d. v Spodnji rečici ki proizvaja izdelke iz stiropora in izolacijske trakove . Od tu smo odšli v prostore Strelskega društva »DUŠAN POŽENEL« v Rečici. Strelsko društvo je eno najboljših v državi saj ima kar 9 naslovov državnih prvakov. Tu smo v dobri družbi ob odlični hrani in pijači imeli drugi del srečanja. Med tem smo izvedli streljanje z zračno pištolo, ki je bilo bolj družabnega kot tekmovalnega značaja. Vmes je zaigrala še harmonika in zapeli smo nekaj (tudi partizanskih) pesmi. . Pred odhodom smo se dogovorili, da se naslednje leto vidimo zopet na našem koncu. Zvečer na poti proti domu smo se za kratko ustavili na Trojanah in se naložili s krofi. V imenu vseh prisotnih se zahvaljujemo organizatorjem iz Laškega za izvedbo srečanja. Poimensko jih ne bomo navajali, da ne bi koga pomotoma izpustil in mu naredili krivice. Tekst in foto: D. Komar, D. Skrt