OBISK V LAŠKEM

V soboto 5.10.2013 so člani Društva Veteranov SEVER Severne Primorske pododbora Tolmin obiskali prijatelje iz društva za ohranitev pohoda XIV divizije v Laškem. Iz Tolmina smo krenili ob petih zjutraj in po krajšem postanku za kavico prispeli v Laško nekaj pred deveto uro. Po pozdravu in krepkem zajtrku v restavraciji ŠPICA smo si ogledali mesto, postali pred spomenikom osamosvojitvene vojne in si nato ogledali bogato muzejsko zbirko muzeja Laško. Po krajši vožnji z avtobusom smo se pripeljali na ogled rudnika svinca pri Slapšaku. Rudnik naj bi po nekaterih zapisih deloval že v štirinajstem stoletju v njem so iskali takrat zelo cenjen svinec in tudi žlahtnejše srebro. Veterani srebra nismo našli, so pa našli žlahtno prijateljstvo in gostoljubnost gostiteljev, ki se je še bolj izkazala na domačiji KLADNIK, kjer je bila “kraljevsko“ gostija. Druženje z gostitelji ob hrani , pijači in glasbi, prijetnih pogovorih in spoznanju, da udeležence druži podoben odnos do naše polpretekle zgodovine , udeležbi pri osamosvajanju naše Slovenije in zavezanost ohranjati spomin na te dogodke ter neprecenljivo prijateljstvo. Hvala prijateljem iz Laškega za res enkraten dan. Tekst in foto: D. Skrt