OBLETNICA ODHODA ZADNJEGA VOJAKA JA

Na predvečer odhoda zadnjega vojaka JA iz območja Severne Primorske, ki se je zgodil 19.10.1991 je naše društvo skupaj z OZVVS Ajdovščina in Vipava pripravilo spominsko slovesnost in veteransko druženje v dvorani prve slovenske vlade v Ajdovščini. Slovesnost je potekala tudi ob pomembnih obletnicah za kolege veterane vojne za Slovenijo in sicer letos praznujejo 20 let delovanja ZVVS in 15 let delovanja območnih združenj. O tem je na slovesnosti govoril predsednik OZVVS Ajdovščina Vipava Ivan Marc. Na dogodke izpred 22 let je s kronološkim prikazom in dokumeti takratnega časa navzoče spomnil predsednik našega društva Angel Vidmar. Prisotne je pozdravil Župan Marjan Polšak. Slavnostni nagovor je imel brigadir SV David Humar. Za kulturni program so poskrbeli pevci pevskega zbora Šumljak in recitatorka Manuela Polanc. Program je povezovala Adrijana Furlan. Foto: N Vidmar