ODHOD ZADNJEGA VOJAKA JA

admin
V soboto 17.10.2015 je bila v Ajdovščini prireditev v organizaciji OZVVS Ajdovščina-Vipava in DV Sever Severne Primorske , na kateri smo veterani obeležili odhod zadnjega vojaka JA z območja Severne Primorske. Zadnji vojaki JA so naše območje zapustili 19.10.21991 in sicer so odšli in vojašnice v Vipavi. Umaknili so se po isti poti, kot so 26 junija 1991 poskušali prodreti v Vipavsko dolino. Ob sicer skromni udeležbi veteranov je navzoče pozdravil predsednik OZVVS Ajdovščina-Vipava Ivan Marc. Navzoče je pozdravil tudi Ajdovski župan Tadej Beočanin. Slavnostni govornik je bil državni sekretar na MO mag. Miloš Bizjak . Po slovesnosti, ki so jo oblikovali učenci glasbene šole iz Ajdovščine in MPZ Napev iz Batuj je bilo še družabno srečanje veteranov. Tekst: A. Vidmar Foto: Vid Šibelja