ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE PRI VOGLARJIH

Admin
V petek 14 oktobra 2011 je naše društvo pripravilo slovesnost z odkritjem spominske plošče na hiši Marka Pavšiča pri Voglarjih pri Trnovem pri Gorici. V tej hiši je bilo v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja milice in teritorialne obrambe. Slovesnosti so se udeležili veterani ZVVS in veterani SEVER ter številni domačini, krajani Voglarjev in Trnovega. Navzoče je najprej pozdravil predsednik krajevne skupnosti Jože Plesničar. Slavnostni govornik je bil načelnik manevrske strukture narodne zaščite in vodja koordinacijske podskupine za Severno Primorsko Drago Vidrih, ki je opisal dogodke v letih osamosvajanja in poudaril izjemno sodelovanje vseh, tako policijskih, vojaških in civilnih struktur pa tudi povsem preprostih občanov ki so pomagali pri nastajanju samostojne slovenske države. Spominsko ploščo sta odkrila najstarejši krajan Andrej Podgornik, ki je naslednji dan praznoval 100 letnico in Marko Pavšič. Slednji se je zahvalil vsem, ki so prišli, našemu društvu pa tudi za to, da je postavili spominsko ploščo. Za prijetno vzdušje na prireditvi so poskrbeli, domačin Janez Rijavec-Giani in učenci podružnične osnovne šole iz Trnovega. Program je povezovala Tanja Vončina. Fotografije: N. Vidmar