ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠČE V DORNBERKU

V soboto, dne 4. novembra 2017 je Območno Združenje veteranov vojne za Slovenijo „Veteran“ Nova Gorica v sodelovanju z Občino Nova Gorica in PGD Dornberk v zahvalo in spomin članom PGD za odločen in pogumen prispevek v vojni za samostojno Slovenijo 1991, na zgradbi PGD Dornberk odkrilo spominsko ploščo.

Foto in tekst: Vid Šibelja

 

Navzoče sta nagovorila Simon JUSTIN – predsednik PGD Dornberk in Štefka SUSIČ – predsednika KS Dornberk. Slavnostni govornik pa je bil Janko CERKVENIK – namestnik predsednika Gasilske zveze Slovenije. Spominsko ploščo sta slavnostno odkrila Igor ŠINIGOJ in Ivan VIDMAR udeleženca takratnih osamosvojitvenih procesov.Kulturni program, ki ga je vodila in povezovala Karmen SAKSIDA so oblikovali člani Prostovoljnega gasilskega društva Dornberk in učenci OŠ Dornberk.Poleg domačinov, številnih članov PGD, veteranov osamosvojitvene vojne OZVVS so se slovesnosti udeležili tudi člani našega Društva veteranov SEVER Severne Primorske s praporščakom Domjanom StjepanOM s praporom.