ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE V DREŽNICI

24. junija 2015 je Društvo veteranov SEVER Severne Primorske v sodelovanju z Občino Kobarid, Osnovno šolo Simona Gregorčiča Kobarid – Podružnično šolo Drežnica in Krajevno skupnostjo Drežnica na zgradbi Podružnične šole Drežnica odkrilo spominsko ploščo v spomin na ustanovitev zbirnega centra za vojne ujetnike. Navzoče so pozdravili; Angel Vidmar – predsednik Združenja SEVER Severne Primorske, Melita Jakelj – ravnateljica Osnovne šole Kobarid in Robert Kavčič – župan Občine Kobarid. Spomine na tiste čase je obudil slavnostni govornik Alojz Mohor, upokojeni načelnik Policijske Uprave Nova Gorica – takratni komandir postaje milice v Kobaridu. Kulturni program so oblikovali učenci Podružnične šole Drežnica. Program slovesnosti je povezovala Alja Mohorčič. Poleg praporščaka Združenja SEVER Severne Primorske so se slovesnosti udeležili tudi veterani vojne za Slovenijo s praporoma in večje število krajanov. Tekst in foto in video: Vid Šibelja Posnetek si lahko ogledate na: http://youtu.be/3gR-QSvYblc