ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE V GRGARJU

V petek, 4. decembra 2015 je Društvo veteranov SEVER Severne Primorske v Grgarju 165c na stanovanjski hiši Petra ŠUŠTAR odkrilo spominsko ploščo v kateri je bilo v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja slovenske milice, strelivo in ostala oprema namenjena za osamosvojitev Slovenije. S tem simbolnim dejanjem smo se zahvalili danes že pokojnemu Petru ŠUŠTAR in njegovi družini, ki je brez razmišljanja sprejela v hrambo orožje milice v takrat težkih in nevarnih časih. Navzoče na slovesnosti je pozdravil podžupan Občine Nova Gorica Marko TRIBUŠON. Slavnostni govornik je bil Angel VIDMAR - predsednik Društva SEVER Severne Primorske, ki je orisal takratne dogodke. Spominsko ploščo pa sta odkrila Jakob čEFERIN - upokojeni direktor novogoriške policijske uprave in Zvonimir KELHER - takratni poveljnik posebne enote milice (PEM) in organizator manevrske strukture narodne zaščite (MSNZ). Po slovesnosti smo obiskali tudi Petrov grob in se mu poklonili ter prižgali svečo. Slovesnosti udeležili tudi predstavniki novogoriške PU, polkovnik Emil Velikonja poveljnik teritorialnega polka iz Ajševice, veterani vojne za Slovenijo s praporom in večje število veteranov osamosvojitvene vojne. Kulturni program so oblikovali: Pevska skupina ZARIJA iz Ajdovščine in Orkester slovenske policije. Program slovesnosti je povezoval Dean BOŽNIK. Tekst: Vid Šibelja Foto: Vid Šibelja in Nevenka Vidmar