ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE

Admin
V soboto 22. maja je naše društvo v Kobaridu pripravilo slovesnost ob odkritju spominske plošče na stanovanjski hiši Vinka Finca v Šarfovi ulici štev. 11 , kjer je bilo v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja Oddelka milice Kobarid. To je prva spominska plošča te vrste, ki jo je postavilo društvo. Udeležence slovesnosti je pozdravil podžupan občine Kobarid Branko Velišček, slavnostni govor pa je imel direktor Policijske uprave Nova Gorica Alojzij Mohar, ki je bil v času osamosvajanje Slovenije komandir oddelka milice v Kobaridu. Spominska plošča, ki je le skromna zahvala enemu izmed hraniteljev orožja slovenske milice bo tudi prihodnje generacije spominjala na čase osamosvajanja Republike Slovenije. Spominsko ploščo sta slovesno odkrila Alojzij Mohar in Jože Režonja komandir postaje milice Tolmin v času osamosvajanja Republike Slovenije in organizator manevrske strukture narodne zaščite za občino Tolmin za področje delovanja milice. V kulturnem programu so sodelovali : Mešani pevski zbor Žaga, recitatorka Alja Mohorčič in citrarka Špela Skočir. Za tehnično podporo je tako kot že velikokrat posrbel naš član Anton Erjevec. Foto: N. Vidmar