DORNBERK - ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠČE

V četrtek, 23. decembra 2021 je Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo „Veteran“ Nova Gorica v sodelovanju z Društvom veteranov Sever Severne Primorske ob pomoči Mestne občine Nova Gorica in Krajevne skupnosti Dornberk na objektu KS Dornberk v spomin in zahvalo krajanom Dornberka za odločen upor enotam JLA, dne 27. junija 1991, postavilo in odkrilo spominsko ploščo.

Pozdravna beseda je pripadala ga. Štefki SUSIČ, predsednici Krajevne skupnosti Dornberk. Slavnostni govornik pa je bil dr. Klemen MIKLAVIČ, župan Mestne občine Nova Gorica, ki sta spominsko ploščo skupaj tudi odkrila.V kulturnem programu so nastopali, Moški pevski zbor PGD Dornberk in TRIO VETERAN.Poleg predstavnikov veteranskih Društev, veteranov osamosvojitvene vojne 91 - udeležencev takratnih dogodkov, domačinov in praporov društev smo se odkritja spominske plošče številčno udeležili tudi člani Društva veteranov Sever Severne Primorske s praporom in praporščakom Stjepanom DOMJAN.

 Tekst foto in video : Vid Šibelja

Povezava dokumentarni video:

 https://youtu.be/qftgiXu-mSg

 

Dogodki, Zalošče-Dornberk, dne 27. junija 1991