ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE

Admin
V petek 7 oktobra 2011 je naše društvo na stavbi Nove KBM Idrija odkrilo spominsko ploščo. V trezorju te banke je bilo namreč v letu 1990-1991 tajno skladišče orožja Postaje milice Idrija. Tako kot je v svojem nagovru povdarila direktorica podružnice banke ga. Andra Poženel, je verjetno to edinstven primer, ko je bilo orožje skrito v trezorju banke. S tem so sicer kršili vsa načela bančnega poslovanja vendar so to storili zavestno in tako dali svoj prispevek k osamosvajanju Slovenije. Za to dejanje se je direktorici, in vsem zaposlenim v imenu slovenske policije zahvalil direktor Policijske uprave Nova Gorica g. Alojzij Mohar, ki je bil na slovesnosti tudi slavnosti govornik. Kot domačin je navzoče pozdravil Idrijski župan g. Bojan Sever. Spominsko ploščo sta slovesno odkrila župan Bojan Sever in direktorica Andra Poženel. Kulturni program prireditve so oblikovali učenci osnovne šole Idrija in oktet Prfarci. Prireditev je v celoto povezala ga. Damjana Petrnelj. Prireditev je sicer motilo zelo slabo vreme, ki pa se je po družabnem srečanju v gostilni Kos že zjasnilo. Fotografije: Nevenka Vidmar