ODKRITJE SPOMINSKE PLOŠčE

admin
V petek 9.11.2012 je Društvo veteranov SEVER Severne Primorske v Vedrijanu v Goriških Brdih odkrilo spominske ploščo na stanovanjski hiši v kateri je bilo v letih 1990 in 1991 tajno skladišče orožja milice. S tem simbolnim dejanjem so zahvalili Milanu Mariniču in njegovi družini, ki je brez razmišljanja sprejela v hrambo orožje milice v takrat težkih in nevarnih časih. Navzoče sta pozdravila župan občine Brda Franc Mužič in direktor PU Nova Gorica Alojzij Mohar, ki sta spominsko ploščo tudi odkrila. Spomine na čase osamosvajanja Slovenije je obudil slavnostni govornik Božidar Laharnar, takratni komandir Oddelka Milice Dobrovo. Slovesnosti so se pridružili tudi veterani vojne za Slovenijo, člani Združenja slovenskih častnikov in člani Društva vojaških vojnih invalidov.